Potkejte se s námi

Často kladené dotazy

Proč existujete, když je již tolik firem tohoto druhu na světě?

Protože máme vlastní velmi špatné zkušenosti od našich bývalých osobních bankéřů anebo finančních poradců.

Protože finanční produkty jsou jako oheň. Mohou být dobrým pomocníkem, ale špatným vládcem. A pokud finančním produktům nerozumíte, pak místo pomoci vám mnohdy uškodí.

Protože z našich zkušeností vyplývá, že cca 85 % domácností má koncept řízení financí a k tomu přiřazené produkty ve velmi špatném stavu. Jinými slovy hledáme slevy na oblečení a přitom utrácíme desetitisíce za špatné úvěry, pojistky a nedostatečné spoření.

V čem jste jiní?

Na svou práci dáváme písemnou záruku. Od nás máte písemně, že za tím, co vám poradíme si stojíme. A to nejen slovy, ale i smluvně.

V čem je finanční poradce jiný než můj osobní bankéř?

Dobrý finanční poradce řeší vaše finance komplexně. Zeptá se na vaše potřeby, na vaše cíle, priority, přezkoumá současný stav a navrhne komplexní řešení. Bankéř vám z valné většiny bude prodávat (akční) produkty banky. Banky, které ho platí.

Proč investovat a ne spořit?

Protože současná úroková míra spořících účtů je menší (1 %) než je dlouhodobá míra inflace (2 %). Anebo protože peníze, které vložíte do bank na spořící účty banky vezmou a investují do akcií a dluhopisů za vás. S tím rozdílem, že zisk shrábnou banky a ne vy.

Jak poznám, že nejste další finanční šmejdi?

U nás máme přísně oddělený obchod od analytiky. Jinými slovy obchodník přinese sepsané potřeby klienta, ale jejich zpracování již provádí analytik. Ten má za úkol nalézt nejlepší dané řešení, které trh v dané chvíli nabízí. Finální výsledek prochází supervizí. Tím má klient zajištěno, že nabízený obsah odpovídá jeho potřebám.

Jak kontrolujete kvalitu obchodních zástupců?

Naše obchodníky si pečlivě vybíráme. Ale výběrem to nekončí. Po výběru prochází důsledným školením s maximálním důrazem na kvalitní obsluhu klienta. A když se vám naše obsluha nelíbí anebo uděláme botu, ozvěte se! A třebas přímo majitelům společnosti.

Co nového mi poradíte v oblasti bydlení, já už totiž hypotéku mám.

Podíváme se na zoubek nejen úrokové sazbě, ale termínu fixace a zajištění vašich příjmů a pojištění majetku. Z našich dlouholetých zkušeností vyplývá, že i zde mají české domácnosti velké mezery. Tedy sice splácíme bankám pravidelně, ale málokdy máme dobře ochráněné předmět našich splátek.

Nenašli jste odpověď?

Zeptejte se nás na info@klif.cz
nebo na 725 797 446